Кошик
Немає відгуків, додати
Контакти
ФОТОШКОЛА Львів
+380 показати номер
+380 показати номер
+380 показати номер
+380 показати номер
+380 показати номер
Андрій
УкраїнаЛьвівська областьЛьвіввул. Ліська 1679015
Мапа

Як фотографувати вночі?

Як фотографувати вночі?
Фотографії, зроблені в нічний час, настільки відрізняються від фотографій, зроблених вдень, що звичайні концепції зйомки тут не діють.
Зазвичай кажуть, що фотографія, зроблена в денний час, запам'ятовує оптичний образ, який існував за короткий час експозиції. Такі фотографії практично не залежать від конкретної години зйомки. Фотографія, зроблена вночі в умовах дуже слабкого світла характеризується іншими параметрами.
У темряві зіниця людського ока розширюється, щоб на сітківку потрапило більше світла, проте, в більшості випадків світловий імпульс настільки малий, що ми бачимо тільки пітьму. Вплив невеликого світлового потоку на фотографічну емульсію завжди кумулятивний. Чим більше витримка, тим більше відображене інформації. Здатність фотоплівки запам'ятовувати слабо освітлені об'єкти практично є необмеженою. Так на проявленій плівці або на діапозитивах ми бачимо набагато більше, ніж можна побачити неозброєним оком.
Сучасна фотоапаратура розроблена таким чином, що вона сама вимірює найбільшу витримку з досить непереконливою точністю. Для тих, хто віддає перевагу вимірюванню ручним експонометром, повинен існувати такий принцип — якщо ми фотографуємо на негативну плівку, чорно-білу або кольорову, то витримку визначаємо по тінях. Якщо ми фотографуємо на оборотну або діапозитивна плівку, то встановлюємо витримку середньої величини, приблизно 18% сірого.
Чорно-білу плівку треба проявляти в м'якому проявнику. Вдало вибраний ракурс при зйомці вбереже вас від розчарувань.
При великій витримці реакція чорно-білої плівки інша, ніж при малій (короткій) витримці. На практиці дуже добре допомагає таблиця компенсацій витримки.
Витримка, показана експонометром
Дійсна витримка
2s
3s
4s
6s
6s
10s
8s
13s
12s
24s
15s
30s
Кольорові нічні знімки виходять краще, якщо ви їх робите відразу після настання вечірнього сутінку або на світанку. Якщо ви хочете зробити фотографію без людей і машин, то радимо фотографувати у вихідні дні. Якщо при зйомці ви помітили, що в об'єктив потрапляє якийсь зайвий об'єкт, то ви можете закрити фотоапарат чорною тканиною або капелюхом, поки цей об'єкт не зникне.
Нічні знімки в більшості випадків дуже ефектні, якщо на передньому плані зображений якийсь темний предмет. Це може бути гілка дерева, статуя або щось інше. Відкриємо діафрагму на найменше число і встановимо таку малу витримку, яку тільки дозволяє чутливість плівки, щоб зображення особи яку фотографується не було розмазаним.
Вечірні, нічні прогулянки і прогулянки рано вранці з фотоапаратурою в руках відкриють вам красу навколишнього світу, і будуть надихати вас своєю можливістю експериментувати.
facebook twitter

Як фотографувати вночі?